7.Çağrankaya KAR Yürüyüşü

tarafından / Çarşamba, 10 Ocak 2018 / YayımlandıRidos Bülteni

Saçına rüzgar, sesine ışık düşürememek kimsenin. Parmaklarını sözüne pınar edememek Uzaklarda bir adamın üşümesi bir kadın dağlara Daldıkça
Sevdası dağlar,verane yaylalar olanların Kaçkar’ın sinesine sığınma vakti geldi yine.Biliyorum bu satırları okuyan herkesin içinde kıpır ,kıpır bir heyecan adını yazdırmışsın biletini alıp hazırlık yapıyorsun.aklında hala hazır mıyım eksiğim var mı? Ben söyleyeyim yok, hazırsın…Çağrankaya seni bekliyor.

Kaçkar sevdalıdır,sevdasından hasret kokar.Bedenini o hasret esintisiyle çeşit çeşit kokular sarar .Dağ kokar,orman kokar ,bulut kokar ateşin dumanı kokar ,kar kokar en çok da yalnızlığını gideren çay kokar.
Cesaret edip bir gece kalırsın kar üşümüş,ahşap ev üşümüş ,ateş üşümüş o an anlarsın verane yaylanın her zerresiyle eski kalabalık zamanları özlediğini.Seninle umuda sarılır kıymeti bilinmenin yeni sevdaya tutunmuşları ağırlamanın güzelliğiyle..Zirvedesin yüreğinle dinlersin sessizliğin sesini bulut olup çağıl çağıl akmak istersin
Yağmurun toprağı öptüğü yerdesin.Karın sarp ,yalçın dağları zarif bir yorgan gibi örttüğü,bulutların dağlara beyaz bir gelinlik gibi giydirildiği yerdesin.Güneşin ışıklarını keskin bir kılıç gibi ağaçların arasından toprağa ulaştığı yerdesin.
Yolun Kaçkar’larla ilk defa kesişmiş olabilir.Dağlar ve verane yaylalar seninde hikayeni dinleyecek sende kendi hikayeni yazacaksın ardında bıraktığın ayak izlerinle.
Dönüş yolunda içinde ki fırtınalar dinerken ‘’ sikinti yok’’ sözüne takılıp belki de ‘’Ander Kalsun Sevdaluk’’ diyeceksin kim bilir. Hayde Dağlara yürekleriyle yürüyenlerin buluşma noktası .Cağrankaya kar yürüyüşü.
Hazırmısınız

ZİRVE