Deniz sezonu kapandı diye üzülmeyin!

tarafından / Pazartesi, 14 Eylül 2015 / YayımlandıRidos Bülteni


Havaların yavaş yavaş soğuması ile birlikte deniz sezonu kapandı. Peki alternatif olarak nereler kullanılıyor. Kaplıcaların

yılın en soğuk aylarında bile sıcak olması kışın insanların kaplıcaları tercih etme sebeplerinden biri. Rize’nin İkizdere ilçesinde bulunan Termal bir tesis dışarıda yarım metreden fazla kar varken bile havuzlarında bulunan suyun sıcak olması nedeniyle ziyaretçilerine o soğuk havada dışarıda havuza girme imkanı sunuyor.
  Termal Su ; Bahsettiğimiz termal suyun ilk çıkış sıcaklığı 75 derece. Fakat bu su bekletilerek 45 derece olduğunda havuzlara veriliyor.
Kış aylarında stres atmak için bir çok ziyaretçi bu termal havuzları kullanmak için İkizdere’ye giderek bu tesisin ziyaretçilerine tanıdığı tüm imkanlardan faydalanabiliyor.

  Dünya’nın en iyi kaplıca suyu;
Bahsettiğimiz termal su dünya üzerinde bulunan en yüksek değerlere sahip 4 kaplıcadan biri. Yapılan araştırmalar doğrultusunda suda tam 4600 mineral bulundu. Günümüzde doktorlar bile hastalarına kaplıca sularını tavsiye etmekte. Buraya gelen ziyaretçilerin bir çoğu sağlık amaçlı geliyor. Suyun faydaları saymakla bitmez. Son zamanlarda sağlık amaçlı gelen ziyaretçilerin neredeyse hepsi sağlık problemlerinden kurtularak bu tesisten ayrılıyor. Ziyaretçilerin bu memnuniyeti herkezin dikkatini çekiyor.
Genellikle arap ülkelerinden olmak üzere dünyanın her bir yerinden ziyaretçi akınına uğrayan bu tesis 160 oda kapasiteli ve bünyesinde tam 4 ayrı havuz bulunuyor. Dışarıda erkek ve bayan karışık girilebilecek bir havuz. İçeride ise hem sadece erkekler için hemde sadece bayanlar için ayrı birer havuz bulunmakta. İçeride bir de karışık havuz mevcut. Kış ayları için mükemmel bir alternatif olan termal havuzlar halka açık ve tüm ziyaretçilerinin isteklerini karşılayacak şekilde tasarlanmış.

Termal & Spa ; Bu tesiste aynı zamanda masaj hizmetide verilmekte. Kaplıca suyu tedavisi masaj tedavisi ile birlikte kullanıldığında hastaların iyileşme süresi kısalıyor. Bu tesis aynı zamanda hastalığınıza göre size bir tedavi çizelgeside hazırlıyor ve kısa sürede ağrılarınızdan kurtulabiliyorsunuz.

ZİRVE