Kardan Adam Şenliği

Ayder yaylası yazın turist akınına uğrayan ve dünya’nın bilinen en güzel yaylalarından biridir. Turistlerin en çok tercih ettiği gezilecek mekanlar arasında olan Ayder yaylası kışında turizmin en canlı mekanları arasında yavaş yavaş yerini almaya başladı.

kar-festivali1

Kardan adam şenliği (Kar Festivali)

Ayder yaylası kışı karla kaplı olarak geçirmektedir. Yazın turistlerin en çok ziyaret ettiği yaylayı kışında kardan adam şenliği adı altında yapılan organizasyon ile yoğun olarak turist çekmeyi başardık. Kardan adam şenlikleri artık her yıl yapılmakta. Gelenekse hale gelen kardan adam şenlikleri yoğun ilgiye sebep oluyor.

kar-fesivali3

Her yıl ailenizle birlikte bu yaylada kardan adam şenliğine katılabilir ve en güzel kardan adamı yaparak ödüller kazanabilirsiniz. Bölgede herkez kendi kardan adamını yapıyor ve en çok ilgi çeken kardan adam ödüllendiriliyor. Yarışmaya herkez katılabilir. Çocukluğunuzun en güzel maceralarından birini burada hatırlayabilirsiniz. Resimler çekerek arkadaşlarınızla paylaşabilir yaşadığınız heyecana herkezi ortak edebilirsiniz. Yanınızda leğen getirmeyi unutmayın çünkü kardan adam şenliklerine katılıp kar üzerinde leğenle kaymamak olmaz. Kışın yaşayacağınız en güzel anınız olacağına emin olabilirsiniz.

kar-fesivali4

Bu etkinlik Çamlıhemşin Doğa Sporları İhtisas Klübü Derneği tarafından organize edilmektedir.

Kar Festivali

İlk gün havai fişek gösterileri ile renklendirilir. 2. gün ise yerel sanatçılar sahne alacaktır. Kar üzerinde horon etmekten kendinizi alamayabilirsiniz. Önümüzdeki yıl kardan adam şenliği 31 ocakta yapılması planlanıyor.

kar-festivali1

 

ZİRVE