İkizdere Eğvane (Hostaval) Şelalesi

tarafından / Pazartesi, 28 Nisan 2014 / YayımlandıRidos Bülteni

Günümzün  değişen tatil anlayışında bir  bölgenin çekiciliği, bedensel ve  zihinsel dinlemeden macera etkinlerine  kadar  değişen yelpazede olanaklar sunmasıyla ölçülüyor. Güzellikte birbiriyle yarışan doğa harikalarıyla Rize, gezginler için böylesi seçeneklerin çok  fazla olduğu bir  bölge .Kültürden tarihe, festivallerden saklı  doğal cennetlere kadar her şeyi bulmak mümkün bu  kentte .

Rize ‘nin önemli şelalerinden biri olan eğvane Doğu karadeniz‘in en büyük şelaleri listesinde adını ilk sıralar  yazdırıyor . İkizdere ilçesine 12  kilometre  Ridos Termal  Otel  Spa ‘ dan 6 kilometre mesafede bulunan şelale, İkizdere – Cimil yolunun hemen  kenarında . 1050 metrelik bir rakımda yer alan Eğvane  Şelalesi, yaklasık 25 metreden dökülüyor. Üzerinde bulunduğu Cimil Deresiyle birleştiği noktaya konumlanıyor.

fotoğraf kareleri sizin için artık hayal değil. Artık siz de bizzat  Doğa Ve yayla şelaler çicekler göller orada gördüğünüz fotoğraf karelerini çekebilirsiniz. Görmeyi ve fotoğraflamayı hayal ettiğiniz yeri belirleyip bu güzelliği  yaşamak için yeterli olacaktr.

ZİRVE