İkizdere Kış Resimleri


İkizdere çamlık  deresiyle Cimil  deresinin birleştiği yerde kurulan ilçemiz ; İki dere anlamında kullanılan İKİZDERE adını  almıstır . 1933 yılında kadar KURA-İ Seba ( Yedi Köy ) olarak bilinen ilçemiz ; bu  tarihten sonra bucak merkezi olarak İKİZDERE adını almıştır . 25 /06 / 1945 tarihinde bugünkü Güneyce  Beldesi ilçe yapılıp ikizdere’de bucak olarak Güneyce’ye bağlanmıştır. 19 /06 / 1952 yılında Güneyce bucak  yapılmış, ikizdere ilçe merkezi  olmustur .
Rize sahillerinden İyidere vadisine girip 35 km . sonra rahat  bir karayolu yolculuğu yaparak önce Güneyce Beldesi , daha sonra ‘da İkizdere ‘ nin çoskun mayıs deresinin sularının sesini dinlersiniz. İkizdere  Ridos Termal Otelde sizleri misafir  etmek  isteyen  güler yüzlü ev sahipleriniz sizi karşılar . Geldiğiniz mevsim  hangi mevsim  olursa olsun fark etmez, yaylalara doğru yola çıktığınızda belki çiseli bir  hava , biraz  gittiğinizde ılık bir  güneş  belkide zirvelere ulaştığınızda aniden size dağru  uçarcasına  gelen  sis … temmuz ayında vadilerde kıştan kalan küme  küme  karlarla kartopu  oynarsınız. Pınarlarından akan  buz gibi sularda yanınızda getirdiğiniz karpuzun suyun içinde nasıl çatladığına  şahit  olursunuz.İki dağ arası  bir  vadi .. yirmi  sekiz  köy  ama  nam-ı diger  kur’a – yı seba  Yeni köy . İkizdere deyince kıvrım  kıvrım dağ  yolları . masalsı bulutlar üzerinden  yüzen dağ tepeleri . Her mevsim ayrı çiçekler. Taşların kayaların eşsiz manzaraya karşı duruşu . Yankı  yankı uzaklaşan selser… Dört  mevsim başka mevsimler .
İkizdere deyince.. Deyip  geçemeyiz hemence , dururuz.  Renk  renk okuruz onu . Biraz mavi  biraz yeşil , biraz sarı olalım , biraz turuncu yine yeşil ama illa ki  yeşil .. Renk renk  oluruz .. İkizdere  deyince , bir çok şey  daha demiş  oluruz . Kuş sesleriyle  uçar  aklımız  yağmura bakışımız değişir. Güneşte gözümüzün  kamaşması  değişir .
ridos kış
ikizdere

Ridos Thermal  Otel  & Spa  Kış  Resimleri :
Ridos Thermal Hotel & Spa  Ekşioğlu K Şirketler grubunun Turizm faaliyetlerindeki ikinci yatırımıdır.Bir çok alanda faaliyet gösteren şirketimiz turizm konusunda da gerekli atılımları yapmış ve Karadeniz bölgesinde ki yatırımlarına 2008 yılı ağustos ayı itibariyle bir yenisini eklemiştir.Karadeniz Bölgesinin en büyük termal tesisi olma özelliğini halen elinde bulunduran Ridos Termal Hotel & Spa bölgenin en büyük markalarından biri olma sorumluluğunun bilincinde olup, kalite ve güven ilkelerinden kesinlikle ödün vermeden işletme hayatına devam etmektedir.
ikizdere kış resimleri
Ridos Thermal Hotel & Spa tesisi 30.000 m2 alan üzerinde Rize ilinin İkizdere ilçesinin İkizdere vadisinde Trabzon havalimanına 95 km,Rize şehir merkezine 60 km ve İkizdere ilçesine 6 km uzaklıkta 800 metre rakımda ılıca köyünde orman içerisindedir.
İkizder vadisinin eşsiz orman manzarası ve Cimil deresi yanında kurulu olan 148 odalı tesiste vadiyeyukarıdan bakan Roof bar,Lobi, Lobi bar, Oyun odası, Dinlenme salonu, İnternet Cafe, Bilardo salonu, Çocuk oyun odası, Kapalı Bayan havuz, Kapalı Bay Havuz, Türk hamamı, Sauna, Fitness center, Vitamin Bar, Çocuk havuzu, Odalarda ücretsiz kablolu internet, Spa merkezi, Yöresel mutfak Restaurantı, Nargile cafe, Yörük çadırında Gözleme Evi, 24 saat oda servisi, Odalarda minibar, Odalarda LCD Tv uydu Yayını, Odalardabalkon , Jakuzi, Masaj odaları, Helikopter pisti, İki misafir asansörü, doğa ile baş başa Yürüyüş parkurları bulunmaktadır.Türk hamamı, Kapalı ve Açık havuzlar, Sauna, Fitness center, Odalarda kasa hizmeti , Uydu yayını, Odalarda kablolu internet kullanımı, Oyun salonundaki oyunlardan misafirler ücretsiz olarak yararlanmaktadır.Misafirler tesiste bulunan, Market, İnternet cafe, Masaj uygulamaları, odalarda minibar, oda servisi hizmetlerinden ücretli yararlanabilmektedirler.Tesiste 108 standart oda, 8 Modern Suit, 8 Klasik suit, 4 Bağlantılı aile odası,20 Apart oda olmak üzere Toplam 148 oda 350 yatak kapasitesi bulunmaktadır.

ikizdere  kış

 

ZİRVE