İkizdere Ridos Thermal Otel & Spa

tarafından / Pazartesi, 15 Aralık 2014 / YayımlandıRidos Bülteni

Karadeniz‘de Termal yok diyenlere önemle duyurulur. Karadeniz yaylalarının eteklerinde Muhteşem bir tesis sizleri bekliyor.Tatilcilere hiç ummadıkları bir coğrafyaya ait, özellikleri bakımından tahminlerinizi zorlayacak bir otelden bahsetmek istiyoruz. Otel yetkililerinden Davut Taşpınar’la yaptığımız görüşmelere istinaden tesis hakkında bilgiler aldık,  ama her şeyden önce Rize’nin şirin ilçesi İkizdere’den bahsetmek isteriz sizlere,  ;Etrafında sayısız yaylayla bulunan ilçe beklide Rize’de çay tarımının yapılamadığı tek ilçe merkezi.
ikizdere Ridos Termal  Otel
Deniz seviyesinden yüksekliği 2000 metreyi bulan sarp ve yüksek Rize dağlarının eteğinde ki ilçe merkezinde , Çamlık ve Cimil dereleri birleşerek  İlçenin adını vermiştir. İşte bu derelerden Cimil Deresi’de ( kafkame)  otelimizin hemen yanından geçmektedir. İkizderenin En güzel köyü Ilıca’da( Vane) Cennet vadisinde 30 dönüm arazi  üzerinde kurulu olan tesis,  şehir gürültüsünden ve stresten inanın çok  uzak,  iğne yapraklı çam ve ladin ormanlarının ortasında, süper bir konumla beraber, bol oksijenli havası, organik yiyecekleri, ıhlamur, kekik , çam kokuları, kuş cıvıltıları ve akan dere şırıltıları arasında  şifalı bir tatil ortamı sunmaktadır.Ridos Thermal Hotel & SPA, Kongre, seminer, toplantılar  içinde  Karadeniz bölgesinin en büyük, termal oteli  özelliğine sahiptir diyebiliriz.

Ridos-Thermal-Otel
Termal suyun özelliklerine baktığımızda, Türkiye’nin 1. derece önemli ve öncelikli kaplıcalarından olan Ridos Thermal Hotel Kaplıcası, 1 LİTRE SUYUNDA /4542 Mineralizasyona sahip olması nedeniyle, Dünyanın en iyi termal suyuna tesislerden birisi olarak gösterilmektedir.
Termal suyun İyi geldiğine inanılan hastalıklar ise ; Boyun, Bel, Kalça ve Diz kireçlenmeleri, Eklem Romatizması, Kas Romatizması , yumuşak doku hastalıkları, Kas Romatizması , yumuşakdoku hastalıkları, Bel ve Boyun Fıtıkları, Kronik Bel Ağrıları, Bazı Sinir Keseleri, Çeşitli Kas Ağrıları, Gerilim Tipi Baş Ağrıları, Nöroljik rahatsızlıklar, Stres bozuklukları, Kaza ve Ortopedik Ameliyatlar   Sonrası Eklem Kısıtlığı, Diyabetik Dolaşım Bozuklukları, Kadın Hastalıkları, Şişmanlık, Osteoporoz, Genel Yorgunluk,  Cilt Hastalıkları (egzema,akne,nöro-drematit,kronik rezidüel ürtiker ve  sedef türleri) dır.
Tesiste bulunan hizmet üniteleri ise ; Sağlıklı Yaşam Merkezi  SPA Wellness  ( masaj ve terapi ünitesi), Kese köpük masajı, Özel aile kaplıca havuzları, Vücut ve cilt bakımı dır.

Ridos Thermal  Otel Resim

Ridos Thermal Otel Resim

Ridos Thermal Hotel’de Tüm odalarda Lcd Tv, Uydu yayını, İnternet Wireless, Elektronik kasa,Merkezi yerden ısıtmalı,Saç kurutma ve Suit odalarda jakuzi bulunmaktadır.

ULAŞIM: Trabzon havaalanına 95 km (75 dakika), Rize iline 60 km, İkizdere ilçesi 6 km,

 

ZİRVE