Kaçkar’a Doğru Unutulmaz Bir Etkinlik

tarafından / Cumartesi, 01 Mart 2014 / YayımlandıGenel
Rize’nin İkizdere Vadisi’nde doğal güzelliklere dikkati çekmek amacıyla “Kaçkarlara Doğru” sloganı ile kar yürüyüşü etkinliği düzenlendi.
İkizdere Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneğince Çağrankaya Yaylası’nda bu yıl üçüncüsü düzenlenen etkinliğe, İkizdere Kaymakamı Abdil Koç, İkizdere Belediye Başkanı İkizdere Derneği Başkanvekili Kadem Ekşi ve yaklaşık 200 kişi katıldı.
Etkinlik için ikizdere Ridos Thermal Otel Spa’ da  toplanan grup, araçlarla Çağrankaya Yaylası’nın alt kesimine gitti. Burada tulum eşliğinde horon oynayan vatandaşlar ardından Çağrankaya Yaylası’na kadar olan yaklaşık 18 kilometrelik güzergahta yürüyüşe geçti. Gruptakilerin bir kısmı ise kiraladıkları helikopterle yaylaya gitti.

Kadem Ekşi, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, İkizdere Vadisi‘nde doğal güzelliklere dikkati çekmek amacıyla “Kaçkarlara Doğru” sloganı ile kar yürüyüşü gerçekleştirdiklerini söyledi.
 Çağrankaya Yaylası’nda sevgi ile başlayan yürüyüşün herkesi kucakladığını belirten Ekşi, “Kaçkarlar aşk, sevda ve özgürlük demek. Tulumun ve kemençenin sesi ile hep birlikte haykırdık. Bu coşku ve sevgi daim olsun. Ülkemizin sosyal barışına ve geleceğine dair umutlarımızı yeşertiyor. Yeni bir Türkiye’nin yedi renk ve yedi bölgesi bugün burada” dedi.
ZİRVE