Kar Rize Turizmini Canlandırıyor.

tarafından / Çarşamba, 16 Mart 2016 / YayımlandıRidos Bülteni

Genellikle yaz aylarında turizm yönünden canlı olan ilimiz son zamanlarda kışında canlı olmaya başladı. Bunun sebebi bölgemizde yağan kar. Bildiğimiz üzere dünyanın her yerinde kar yağmıyor. Kar yağmayan ülkelerde yaşayan insanlar ise kar görmek ve dinlenmek için kar yağan bölgeleri ziyaret etmek istiyor. Bu sebeple kışın Rize’de turizm yönünden daha önceki yıllara göre artan bir canlılık söz konusu.

Özellikle Arap ülkelerinden ziyaret artmakta. Bunun sebebi ise çoğu arap ülkesinin dört mevsimi yaşamaması olarak açıklanabilir. Arap ülkeleri şüphesiz dünyanın en sıcak bölgelerinde bulunmaktadır. İnsanlar sıcaktan bunaldıkları ve kar yağışını merak ettikleri için ülkemize ziyarette bulunmaktalar.

Rize’nin İkizdere ilçesinde bulunan termal tesis kış aylarında genelde karlı olması ve doğa ile iç içe olması sebebiyle Arap ziyaretçilerin tercih sebebi olmakta. Kış aylarını dolu dolu geçiren tesis yaz aylarında da serin olması ve doğal güzellikleri sebebiyle yine Arap ziyaretçilerin tercih sebebi olmakta.

 

Daha önceki yıllarda Alaska ve Alp dağlarında yapılmakta olan “HELİSKİ” son zamanlarda Rize Kaçkar dağlarında yapılmakta. Bu da gözleri bölgemize çekiyor. Kış turizminin Rize ve bölgesinde artmasının en büyük sebeplerinden biri olarak gösteriliyor.ridoss6

ZİRVE