Rize Eski Belediye Başkanı Ekrem Orhon Anısına

tarafından / Salı, 01 Kasım 2016 / YayımlandıRidos Bülteni

11. Geleneksel Ovit Zirve Tırmanışı Muhteşemdi.
Verçenik Dağcılık Kulübü tarafından yapılan zirve yürüyüşüne, Prof.Dr. Ahmet Dervişoğlu ve eşi Çayhan Dervişoğlu , İkizdere Belediye Başkanı Hasan Köseoğlu, Erzurum’un İspir İlçesi Belediye Başkanı Osman Çakır, Rize İl Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş, Duran – Yıldız Leblebici, Hakan-Ayten Kuntman, Emin-Cavidan Tecer, Oktay-Sermin Önaygil, Nihal-Güngör Yıldızbayrak, Roland Kamber ile 95 kadar dağcı İkizdere Ovit zirve yürüyüşünü 2.5 saatte, 3.200 metrelik zirvede sona erdi. Kış şartlarına uygun donanımlı giyinen yürüyüş ekibi tulum eşliğinde Ridos Thermal Otel, İkizdere Toplantı salonunda slayt gösterimi sonunda yorgunluklarını Rize çayı içerek giderdiler.

ekrem-orhon-anma
Her yıl olduğu gibi, bu yılda Ridos Thermal Hotel, Türk Bayrakları ile donatıldı. Cumhuriyet Bayramı Coşkusu ve geleneksel Ekrem ORHON Ovit zirve yürüyüşünü gerçekleştiren birbirinden seçkin zirve tırmanış grubu 28-29-30 Ekim tarihlerinde konaklama molalarını Ridos Thermal Hotel, de verdiler.
Verçenik Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü ile Ekrem Orhon’un biricik kızı sayın Cayhan Orhon Dervişoğlu seçkin davetlilerle tek tek ilgilendiler. Türkiye genelinde efsane insan Ekrem ORHON zirve tırmanışı bütün dağcıların ilgisini çekmektedir. Bu zirve tırmanışı Rize, İkizdere ve Ovit’in tanıtımınada önemli bir katkı sağlamaktadır.

 

ekrem-orhon-anma-ovit-dagi

ZİRVE