Termal Şifa Kaynağı

tarafından / Pazar, 25 Ekim 2015 / YayımlandıRidos Bülteni

Rize’nin İkizdere ilçesine bağlı Ilıca köyünde bulunan termal tesis bünyesindeki kaplıca, yapılan araştırmalara göre içerisinde bulunan 4450 termomineral ile dünya üzerinde bulunan kaplıcalar arasında en yüksek mineral değerine sahip kaplıcalardan biri. Tesis de 4 adet termal havuz ziyaretçilere hizmet vermekte.  İçeride bayanlara özel kapalı bir havuz, erkeklere özel kapalı bir havuz, içeride bayan erkek karışık kullanılabilecek bir havuz ve dışarıda bayan erkek karışık kullanılabilecek bir havuz bulunuyor.

Ridos Termal Otel & SPA bünyesinde bulunan bu termal şifa kaynağı mineral değeri çok yüksek olduğu için  her yıl çoğunlukla araplar olmak üzere dünyanın dört bir yanından ziyaretçi akınına uğramakta. Bu kaplıcanın romatizmal ağrılar, kadın hastalıkları, cilt ve deri hastalıkları, nörolojik hastalıklar ve daha birçok hastalıkta şifalı olduğu  biliniyor.

Kaplıca tedavisi masaj tedavisi ile birlikte kullanıldığında tedavi süreci kısalıyor. Ridos Termal Otel & SPA kaplıca tedavisinin yanında masaj tedavisi hizmetini de ziyaretçilerine sunuyor. Bu masaj tedavisi Endonezyalı  alanında uzman masör ve masözler tarafından yapılıyor.

ZİRVE