Instagram

whatsapp

telefon

online
rezervasyonKronik Bel Ağrısı

Kronik Bel Ağrısı Nedir?

Kronik bel ağrısı, dünyada en fazla görülen ağrılar arasında yer almaktadır. Kronik bel ağrısının kişilerin sosyal hayatını olumsuz bir şekilde etkilediğini ve farklı ciddi sorunlara işaret ettiğini de ifade edebilmek mümkündür. Bu doğrultuda kişiler bel ağrılarını geçirmek için çeşitli yöntemlere başvurabilirler. Ancak söz konusu yöntemler bazen yanlış bir şekilde uygulanmakta ve kronik bel ağrılarını geçirmek yerine çok daha kötü bir soruna neden olabilmektedir. Kronik bel ağrısı genellikle duruş bozuklukları, bel zorlanması, bel kasların ve eklemlerin de meydana gelen sorunlar nedeni ile meydana gelmektedir. Kronik bel ağrıları, fiziksel aktivitenin sınırlandırılması ile en aza indirilse de kesin bir şekilde çözülemeyebilmektedir. Peki, kronik bel ağrısı neden oluşur?

Kronik Bel Ağrısı Nedenleri

Kronik bel ağrısının birbirinden farklı çeşitli nedenleri bulunmaktadır. Kronik bel ağrısının nedenlerini aşağıdaki gibi açıklayabilmek mümkündür. 
Kronik bel ağrısının birbirinden farklı nedenleri olabildiğini ifade ettik. Brusella, tüberküloz, kemik erimesi, kireçlenme gibi pek çok hastalıktan kaynaklanarak meydana gelmektedir. Bunların yanı sıra başka bir yerden yayılan ya da omurgada bulunan kanser de bel ağrısına neden olabilmektedir. Bel ağrılarının nedenleri arasında karaciğer, böbrek, mide gibi organlarda meydana gelen rahatsızlıklar da yer alabilmektedir. Son olarak kronik bel ağlarının psikolojik bir şekilde de meydana gelebildiğini ifade edebiliriz. 
Kronik bel ağrısı genellikle 35 ile 45 yaş arasında ki kadın ve erkeklerde meydana gelmektedir. 60 yaşın üzerindeki kişiler de ise kronik bel ağrısının görülme sıklığı daha çok artmaktadır. Bunun yanı sıra kilo alımı, gebelik ve uzun süre ayakta durmakta kronik bel ağrılarının artmasına neden olmaktadır. 

Kronik Bel Ağrısı Tedavisi

Kronik bel ağrıları nedenlerine göre tedavi edilebilmektedir. Bu nedenle kronik bel ağrılarının tedavi edilebilmesi için öncelikle kronik bel ağrısının nedeninin bulunması gerekmektedir. Bunların dışında kronik bel ağrısı için termal su kaynakları da kullanılmaktadır. Ridos Otel’de bulunan termal su kaynakları ile kronik bel ağrısından kurtulabilmek mümkündür. Eğer sizin de kronik bel ağrısı sorununuzda varsa Ridos Otel’i tercih edebilirsiniz.