Instagram

whatsapp

telefon

online
rezervasyonRomatiod Artrit

Romatiod Artrit (El ve Ayak Eklemleri İltihabı)

El ve ayak eklemleri iltihabı olarak da bilinen romatiod artrit, çok küçük eklemlerde simetrik yani karşılıklı olacak şekilde müzmin seyirli iltihapların oluştuğu bir romantizma çeşididir. Yalnızca küçük eklem tutulumunda meydana gelmeyen romatiod artrit; kalça, diz, omuz gibi büyük eylemlerde de meydana gelebilmektedir. Bu doğrultuda dünya üzerinde en sık görülen iltihaplı romatizma çeşidi olarak bilinmektedir. Bunun yanı sıra eklemlerde en fazla deforme ve şekil bozukluğu da romatiod artritte meydana gelir. Romatiod artrit kişilerde yıllarca devam eden, kronik bir rahatsızlıktır. Bu nedenle vücutta meydana gelen çeşitli değişkenler de romatiod artrit hastalığını doğrudan etkilemektedir. 

Romatiod Artrit Neden Oluşur?

Romatiod artrit, sık sık meydana gelen bir rahatsızlıktır. Pek çok kişide görülebilen romatiod artrit genellikle bağışıklık sistemi rahatsızlıklarından dolayı meydana gelmektedir. Bağışıklık sistemi savunma sisteminin düzgün çalıştığı durumlarda vücutta virüs, bakteri ve pek çok yabancı hücre birbiri ile savaşmaktadır. Romatiod artritte bağışıklık sistemi düzgün bir şekilde çalışmaz. Bu da vücudun kendi  eklemlerini ve organlarını olumsuz  bir şekilde etkilemektedir. Romatiod artritte iltihaplı hücreler, kandan eklem dokularına doğru. Hareket etmektedir. Bu doğrultuda eklemlere karşı bir saldırı meydana gelir. Romatiod artritte eklemlerde şişlik ve eklem sıvısı artımı gözlemlenmektedir. Eklem dokularındaki iltihap hücrelerinin de eklemlere zarar verdiğini söyleyebilmek mümkündür. Bunların yanı sıra romatiod artrit nasıl tedavi edilir? Gelin hep beraber inceleyelim. 

Romatiod Artrit Nasıl Tedavi Edilir?

Romatiod artrit tedavisi ile hastalıktan tamamen kurtulmak mümkün değildir. Ancak güncel tedaviler yardımı ile hastalığın ilerlemesini durdurabilmek ve belirtilerini en aza indirebilmek mümkündür. Bunlardan bir tanesi de termal sular ile gerçekleştirilen tedavi yöntemidir. Termal su kaynakları ile romatiod artriti tedavi edebilmek ve tüm belirtilerini en aza indirebilmek mümkün hale gelmektedir. Termal sular ve kaplıcalar ile romatiod artriti tedavisi gerçekleştirilmektedir. Bu doğrultuda termal sular ile romatiod artrit tedavisi için Ridos Otel’i rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Ridos Otel’in termal suları ile romatiod artritten kurtulabilir ve çok daha sağlıklı bir şekilde hayatınızı devam ettirebilirsiniz.